top of page

Untitled


כל מה שבני אדם יצרו על הכוכב הזה נוצר קודם לכן במוחם. הביטו סביב- כל דבר שאתם רואים סביב מישהו הגה אותו, דמיין אותו קודם שהוא נוצר. כל מה שקיים בחומר נוצר קודם כל ברוח, במחשבה.

מישהו חשב להקיש אבן באבן כדי ליצור אש, מישהו הגה פסל של דוד ואנחנו נהנים ממנו, ומישהו קרא לרגש הזה שאנחנו חווים לעיתים – כעס.

לפני שמישהו דמיין זאת לא הייתה מכונית או מכונת קפה, לא הייתה אופנה וגם לא הייתה המילה 'הנאה' לחוות אותה, בני אדם דמיינו וארגנו במוחם דבר מה ואחר כך זה יושם במציאות.

בני האדם הראשונים דאגו לרווחה הפיזית שלהם וחשבו על כלי, חנית, חץ וקשת,

וגם הקפידו לחשוב איך להתארגן נכון, כדי להצליח בציד ולא להישאר רעבים.

למחשבה התלוותה כנראה תחושה שזה הדבר הטוב ביותר לקיום שלהם, ל-well being שלהם. הם פעלו בהתאם למחשבה הממוקדת שלהם בציד וכשאכלו את החיה שצדו, חוו תחושת הצלחה וסיפוק, מה שהעצים את האנרגייה שלהם, זה כמובן גם הגדיל את הסיכוי שלהם לשרוד מעט יותר ולהאריך את חייהם והם הגיעו לגיל שלושים ומשהו...

כך זה תמיד היה וכך תמיד יהיה. עלינו להתמקד במוחנו על הרווחה (במובן הרחב של המילה) בחיים שלנו, ולחשוב מה עלינו לעשות כדי לממש אותה:

נחשוב וניצור זוגיות, נחנך את ילדינו באופן שנחשוב שהוא טוב עבורם, נפתח רשת שתיקרא אינטרנט (רגע, את זה כבר עשינו...)נפסיק לעשן, נאכל בריא, נקדם את העסק שלנו, נחשוב איך ומה ייקדם את ההנאה והסיפוק שלנו וכך הלאה. האופן שבו אנחנו נארגן את מחשבותינו ונתמקד במוחנו, הוא זה שייקבע את מה שיהיה או לא יהיה לנו, יקבע למעשה לאן החיים שלנו יזרמו, וגם את איך שנרגיש עם זה. נשמע הגיוני, לא?

הסיפור הוא השימוש בכוחו של המוח כדי ליצור מה שאנחנו רוצים בחיינו.

מחשבות ממוקדות הן אלו שיעזרו לכל אחד מאיתנו להגשים אהבה, בריאות, שמחה והצלחה בחיים.

הן -המחשבות הממוקדות, הן ולא כל דבר אחר כמו נסיבות חיים, זולת כלשהו או ישות

.חיצונית כלשהי

.לכל אחד מאיתנו רצונות, בקשות קטנות, רשימה של חלומות ותשוקות משלו

נכון, לעיתים נדמה לנו שהרצון המסוים לא מתממש, כי לעולם יש כוונה אחרת עבורנו,

אבל האמת היא שאף אחד ושום דבר לא יסיט אותנו מהכמיהה הפנימית העמוקה האמיתית שלנו לאהבה או שקט, לשמחה, לחיים ללא כאבים, להתלהבות, כסף,

לחיים ללא התמכרויות, למגר את הפחד- אלא אם לא נהיה ממוקדים ומוחנו יאפשר זאת.

כאשר המוח שלנו ממוקד במחשבות כמו: אני לא מספיק טובה, הכאב הזה הוא לתמיד, כדאי שארד מהחלום ההזוי הזה, לא תהיה לי אף פעם אהבה, אנשים כמוני צריכים להסתפק במה שיש, אם לא אמלא את מה שנדמה לי שהוא רצונם- הם לא יאהבו אותי , וכך הלאה מחשבות נפלאות...

ברגע שהמוח שלנו ממוקד במחשבות הללו- "מחשבות הלא" ולא ממוקד ומפוקס במה שאנחנו כן רוצים- "מחשבות הכן"- לא נגיע למטרה, למימוש השאיפה הקטנה שאנחנו מבקשים ולא נבין אפילו למה, רק נעמיק את התחושה ש"הנה, זה לא עובד, צדקתי כשהייתי פסימי" והמסקנה שתעלה היא... שעלינו לגנוז את החלום.

אך כיוון שטבע האדם הוא להתרחב ולהתפתח, אותה בקשה, אותה כמיהה תופיע שוב באותה צורה, אולי במופע מעט שונה, אלא שהפעם יכול להיות ש"הכישלון" הקודם להשיגה, מייד יוריד אותה מעל הפרק, כבר כשהיא עולה,

וכך הולכת ומתגבהת החומה המפרידה בין מי שאנחנו כעת ובין מי שאנחנו עשויים להיות, אדם שמח, שלו, נינוח ומסופק, אדם שחי את המימוש המלא של הפוטנציאל שלו!!!!!

אתם יודעים מה, לא את מלוא הפוטנציאל, רק שישים, חמישים אחוז...זה רע?

המגבלות היחידות שיש לנו הן המגבלות שאנחנו מאמינים להן.

הרצונות שלנו עשויים להיות או להראות לנו מוגזמים או ארציים, שאפתניים או טריוויאלים, הם עשויים להיות לא פשוטים, הם יכולים להיות אישיים מדי מכדי לשתף, אבל הם שלנו.

עבורנו הם אמיתיים, הם חשובים, הם דחופים לנו ומאוד משמעותיים עבורנו.

בדקו היטב מהו הסוד הכמוס בלבכם, קטן או גדול, וצאו להשיגו.

גייסו את תת המודע שלכם- כוחו אדיר ורב מאוד, רב מכפי שאתם יכולים כלל לתאר במוחכם. יכולותיו משמעותיות כל כך- הוא יודע איך ועשוי לפעול למימוש המטרה העתידית שלכם וגם למחוק את העבר המגביל והמעכב שבגינו האמנתם עד היום שאתם לא יכולים או לא רשאים לגעת בחלום.

כל אחד מכם יכול וצריך להיות האלכימאי של חייו, להעצים את הרצונות האישיים היקרים לו עד למימושם במציאות.

מימוש מוצלח של הכמיהה והרצון, מביא אותנו להכרה שאנחנו מסוגלים ויכולים לעשות ולקבל עוד בחיים הללו, זה משפר משמעותית את התחושה שלנו, אנו מהלכים בנינוחות או בשמחה וזה לכשעצמו מעצים את האנרגיה שלנו.

,וראו זה פלא, כאשר אנחנו שמחים בחלקנו ומסופקים כי הבאנו את עצמנו למה שרצינו

פתאום החיים שלנו נראים אחרת גם במישורים נוספים, דברים שנראו לנו בלתי אפשריים...פתאום זורמים, האנשים סביב נראים לנו רגועים ומחייכים ואנחנו "מדווחים" לעצמנו שטוב ונעים לנו. כי להיות מסופק זה לחוות תחושה שמספיק לנו, לפחות כרגע, עם מה שיש לנו ואז אנחנו לא ממגנטים חסר.

ושוב רק לרגע, בוא נציץ מה קורה כאשר אנחנו לא ממוקדים ברצון לקבל את מה שאנחנו שואפים אליו, כאשר המחשבה "מסייעת" לנו לוותר על החלום, על האהבה שרצינו בה. גלגל ההשתוקקות של בקשה שלא מומשה, תחושת החסר - מסתובב במהירות מתעצמת והמופע שלנו בחיים הוא של אנשים אבלים וכועסים, על החוץ שלא איפשר ועל הכוח הפנימי שנכנע.

ואז אנחנו בעצבות, כעס, מיגרנות, דיכאון, חרדות, כאבים...כל אחד ינקוב בחסר שלו.

אתם כבר מבינים שהכול בתוכנו, דבר לא באמת מתרחש בחוץ!!

בפועל אנחנו לא כועסים על מישהו בחוץ, זה קורה בתוכנו.

אז אם אנחנו מסכימים שכך הם פני הדברים וניתן לקדם ולממש חלומות בעזרת כוח המחשבה שלנו, הרי שמצבנו טוב. עלינו לדמיין את החלום ולהורות למוח לפנות לכיוון הנכון, לפקח עליו ולא להניח לו לסטות ולהסיט אותנו.

פתחתי לפניכם חלום הזדמנויות, עכשיו קבלו החלטה אם אתם רוצים להישאר במקום הלא מסופק, העייף והמוטרד שלכם, או ללכת על מה ומי שאתם רוצים לעשות או להיות.

רגע, רגע, שימו לב. איפה המחשבות שלכם ממוקדות ברגע זה ממש- ברצון, בחלום

או באמונות ומחשבות מעכבות- למה שזה יצליח, זה לא יעבוד, הזמן שלי לאהבה- חלף עבר, זה בטח נורא מסובך...זו רק דוגמה בלייב איך המוח שלנו עובד ואיך הוא "עובד" עלינו אם אנחנו לא שולטים עליו ודואגים לטוהר המחשבות שלנו.

שאלה- אם הייתם יודעים על דרך פשוטה, שבה ניתן לרתום את החלק הזה במוח לטובתכם, עד כמה הייתם שמחים לעשות זאת?

תחשבו אם הייתם רוצים לקחת את ההזדמנות ולנסות-בינינו, לכל היותר זה יצליח.

הפסיקו לחיות בחלום ותתחילו לחיות את החלום.

החלק הטוב בכול העניין הוא שכאשר הרצונות שלנו מתקיימים, אנו פונים קדימה לכיוון המטרה הגדולה יותר ה- well being שלנו ,הרווחה האולטימטיבית שלנו,

אולי מהות הרווחה הזו עדיין לא נגלתה לנו, אך היא שם ממתינה לנו.

אבל זה אולי נושא לפוסט עתידי.

#בלוגמתקיןהחלומות

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page